info@e-pohyb.cz

Běžecký závod je pro každého! Znáte virtualnibeh.cz? Poběžte taky!

Nikdy jsem nebyla běžec na dlouhé tratě. Už na škole jsem vynikala především ve sprinterských závodech, ve vášeň se to ovšem nepřetavilo. V roce 2017 jsem se celý rok pokoušela něco uběhnout, ale nikdy jsem do toho neměla chuť a neměla jsem pocit, že by mi běh něco přinášel.

Teď, v roce 2021, víc než dva roky po porodu, jsem i díky boxu běhu na delší tratě propadla a také mám za sebou první závod. A to je věc, o které se chci v tomto článku zmínit.

Poslední běžec závodu je tady, zbytek už je dávno doma.

Závody na dlouhé tratě pro mě byly noční můrou. Na základní škole jsem běžela přespolní běh (délku tratě si opravdu nevybavím), ve kterém jsem skončila poslední. A odehrálo se to přesně jako v různých filmech. Závodník dobíhá poslední, v cíli je sbaleno a 80% lidí už je dávno doma. Tak přesně to se stalo mně. Možná i tohle ve mně zabilo jakoukoliv možnost zalíbení v běhu na dlouhé tratě.

VÝZVA: 25 dnů v zóně učení

*

Nyní jsem ale zaběhla svůj první závod od zranění kolene, ještě jsem udělala dobrou věc a chci se s vámi podělit o způsob závodění, který je velmi originální, zalíbil se mi a vzbuzuje ve mně touhu pokračovat dál.

Znáte web virtualnibeh.cz?

Pod taktovkou magazínu RUN CZ se skrze web pořádají běžecké závody, ve kterých hraje hlavní roli především vaše měřící aplikace. Jednoduše se zaregistrujete na závod, v určeném časovém období jej zaběhnete a sdílíte svůj výsledek skrze webové stránky. Poté dostanete diplom a třeba i nějakou tu medaili, to už záleží na podmínkách závodu.

Chci vás podpořit k tomu, abyste si nějaký závod vybrali a zaběhli jej, protože je skvělý pocit, když víte, že jste něco udělali nejen pro sebe, ale třeba i pro ostatní, protože právě teď v červnu můžete běžet charitativní běh pro ZOO Hodonín, já se nedávno účastnila běhu pro sportovní klub vozíčkářů. A poběžím závod v rámci Prázdninového běhu, kde se chystám poprvé (!) ve svém životě zaběhnout 5 km, protože vždy mi tu snahu o překonání hranice 5 km zhatilo zdraví, nebo těhotenství nebo cokoliv jiného. Tak poběžte taky! 🙂

běžecký závod

ODKAZY:

*

Výběr závodů najdete na této stránce

Běh pro ZOO Hodonín tady

Prázdninový běh je zase na této stránce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *