info@e-pohyb.cz

5 otázek pro každého, kdo váhá u sportu jménem box

E-list, který si můžeš stáhnout níže, ti pomůže se rozhodnout, zda do boxu jít nebo ne.

Box je specifický, komplexní sport, který zbystřuje smysly, zlepšuje reflexy, zvyšuje sílu a kondici, utužuje houževnatost a disciplínu, má pozitivní účinky na psychiku a především, je to zábava.

Ne každý ovšem tyto stránky boxu zahlédne nebo si je dokáže aspoň představit. K objevení takových benefitů je potřeba, aby sis ten sport zkusil/a. A otázek je mnoho, začátečníci se především bojí toho, jak budou vypadat, co na to řekne jejich okolí, že to nezvládnou protože je box příliš těžký nebo že nikdy nedělali pohyby rukama, které připomínají byť jen z dálky něco jako úder.

Na to mám jen jednu odpověď, pokud jsi aspoň trošku zvědavý/á, přijď. Zvědavost je nejlepší zdroj inspirace a nových zkušeností, tak se boxu neboj. Objevíš své silné stránky, svoje schopnosti, sílu i psychickou odolnost. Pobavíš se, vybiješ, posílíš svoje tělo, zdraví, mysl.

U nás v tělocvičně netrpíme předsudky a žádný ze zdejších pokročilých cvičenců začátečníky nesleduje, neodsuzuje, nevystavuje jej nepohodlí. Ba naopak, zdejší parta ráda pomůže, ukáže, podpoří.

Pořád váháš? Tak si stáhni e-list dole skrze tlačítko. Pak už budeš mít jasno.