info@e-pohyb.cz

Zdroj informací pro začátečníka

Box je v České republice sportem, který je lidmi posuzován jako surový sport pro člověka bez přijatelné míry inteligence. Znám to z vlastní zkušenosti, z mého okolí. Přitom box je sport, při kterém musíte rychle reagovat, na reakci máte mnohdy setiny vteřiny a není výjimkou, že se boxer nachází i v soupeřově hlavě aby odhadl, jaké budou jeho další kroky.

Na boxu je navíc zábava, pohodoví lidé a úžasná atmosféra. Jste obklopeni podporujícími lidmi, kteří jsou připraveni vám podat pomocnou ruku, v tělocvičně si nikdo na nic nehraje a pokud by měl někdo touhu povyšovat se nad ostatní prostřednictvím rozdávání ran ve sparingu, je takový člověk nemilosrdně vykázán. Boxerna je prostě místo pulzující velkou energií, silou, motivací a (pro mnohé paradoxně) bezpečím.

Pokud jsi začátečník, usilovně přemýšlíš, co box obnáší, co je dobré o něm vědět a vyvstává ti v hlavě hromada otázek, níže najdeš pěkně pohromadě všechno, co by se ti jako začátečníkovi mohlo hodit. Články stále přibývají, takže inspiraci tady najdeš vždy.

A pokud máš dotaz, na který jsi tady nenašel nebo nenašla odpověď, ozvi se. Na této stránce najdeš kontakt jak na mě, tak na našeho hlavního trenéra Martina.

A teď už k samotným článkům:

  1. Jaká je první lekce u nás v boxerně? Pohodová. Přečti si o ni tady.
  2. Na boxu jsou i ženy. Tenhle článek je věnovaný všemu, co jsem kdy od žen v tělocvičně slyšela a jak se s tím vypořádat.
  3. Tady jsou nejčastější otázky na naší boxernu.
  4. V tomto článku najdeš 10 tipů pro začátečníky. Věnuji se v něm důležitosti správné techniky, výbavě, úderovým kombinacím nebo běhu.
  5. Tady si stáhni e-list, kde najdeš 5 otázek, které ti napoví, zda je box pro tebe. V těch pěti otázkách je ukryto všechno, co tě na boxu čeká.
  6. Pro ty, kteří už mají pár ran do vzduchu nebo do pytle za sebou a pohrávají si s myšlenkou sparingu, je připravený tenhle článek.
  7. Běh je pro boxera velmi důležitý. Proč? Přečti si o tom tady. Můžeš na sobě začít pracovat ještě dřív, než vlezeš do boxerny na první trénink.
  8. Tady najdeš, jak cvičíme u nás v boxerně.
  9. Mrkni se i sem pro dobrou motivaci.
  10. Co potřebuješ k boxu? Podívej se na pěkné shrnutí z hlediska výbavy i fyzické kondice.