info@e-pohyb.cz

Je box pro mě? Odpověz si na těchto 5 otázek a zjisti to!

Miluju box. Krásný, v dnešní době dost nepochopený sport, jehož historie sahá až do doby cca 2000 let př.n.l., kdy tedy šlo převážně o pěstní souboje. Eleganci, pravidla a řád dal boxu James Figg, šermíř, který byl propagátorem šermu beze zbraní, tedy pěstmi. Ale slušně a ušlechtile. Ten, kdyby dnes viděl, kam se box dostal anebo by byl svědkem zápasu MMA, asi by se zhrozil.

Právě předsudky, které prostupují lidmi nezasvěcenými do tajů boxů způsobují (a možná nejen ty), jeho pokles. Dnes je dle mého názoru box dehonestován i propagací různých fitboxů, kardioboxů a dalších „něco-boxů“. Box je jen jeden, má svá přesná pravidla, není to sport brutální s úmyslem někomu ublížit nebo jej dokonce zabít. Jde o poměřování sil a těch nejlepších kvalit, které v sobě máme.

Takže když někomu řeknu, že dělám box, znechuceně se na mě podívá a zeptá se: „To je surový sport, do kterého ženy nepatří.“ Ano i ne. Názor nechť si udělá každý sám. Ale lidé, kteří nakonec do boxu proniknou, objeví krásu, kterou nepozná žádný divák.

Pokud jste jen trošku zvědaví, co box vlastně obnáší, jaký je sparing, co vás na něm čeká, zabrouzdejte do této sekce, kde najdete zajímavé články.

A jestli nebyla vaše zvědavost dostatečně uspokojená, navštivte nějakou tréninkovou hodinu boxu. V Česku máme kvalitní boxerny s dobrými trenéry. Přijďte k nám, do Boxingu Čimice (pokud jste z Prahy), nebo navštivte jinou tělocvičnu, která se vám zamlouvá.

Já vím, že mnoho lidí váhá, zda je to sport pro ně, zda jej zvládnou, zda někomu nebo sobě neublíží a neví, co od něj vlastně čekat. Já měla podobné otázky taky a nakonec zvítězila moje zvědavost, která mě přivedla do Boxingu Čimice,

kde jsem zůstala a pilně tady trénuju.

Pokud nevíte, zda je box pro vás, stáhněte si e-list základních otázek každého potenciálního zájemce o trénink boxu. Ujasníte si představu o boxu i o sobě samých.

*

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *