info@e-pohyb.cz

About

Andy je milovnicí pohybu a hudby. Nikdy ji nenajdete bez jednoho nebo druhého. Pohyb (rozumějte po sportovní stránce) mě provází životem více jak deset let. Prošla jsem si zkušenostmi mnoha různých sportů, od pilates přes pole dance, jógu a klasické fitness, HIIT, běh a tanec se švihadlem až po box. Stejně tak jsem si prošla různými zraněními, která mi sport přinesl.

Jistou dobu jsem považovala sport za jakousi vnější záležitost, která mi přinese především estetické výsledky. Krásnou postavu a obdiv. Bohužel právě mé přebujelé ego mi ukázalo, že tohle není všechno. A skrze tělo mi to dalo jasně a tvrdě najevo. Neustálá honba za uznáním a krásou zevnějšku mi stavěla do cesty překážky v podobě zranění. Až po dlouhých pěti letech, kdy jsem začala trénovat box, jsem si uvědomila, že ego musí navždy stranou a já se musím soustředit na sebe. Na svou mysl a své nitro, ne na svůj zevnějšek. Protože z nitra se tvoří silný povrch.

Neustálé nedobrovolné vracení se na začátek a neustálý kolotoč zotavování mě donutilo se zamyslet nad tím, co dělám špatně.
Poté jsem otěhotněla a má pozornost se upřela k jedinému cíli: se silným a zdravým tělem přivést na svět zdravé dítě. V tom mi na druhou stranu mé ego, které mě neustále hnalo za těmi nejlepšími výsledky, nezklamalo. Díky té dřině jsem celé těhotenství snášela dobře, miminko se vyvíjelo v silné „základně“ a já jsem věděla, že porod bude brnkačka. Což se také stalo. Těhotenství, následné zotavování se z něj a nová mateřská role mi poskytly potřebný odstup a přehodnocení priorit. S čistou hlavou jsem opět vstoupila do tréninku boxu a nyní už mé tělo nebylo hnáno egem, ale touhou zklidnit ustaranou mateřskou mysl a opět zjistit, jaké to je ovládat vlastní tělo. Protože jak se můžete dočíst v tomto článku, v dnešní době většinou náš pohyb řídí někdo jiný. S čímž souvisí i vznik tohoto webu. Všechny ty zkušenosti chci předat dál. Protože vím, že všude kolem mně jsou lidé, kteří jsou zmítání emocemi, které neumí zpracovávat. Nedokážou se již pořádně soustředit jen na své nitro a své tělo. Slepě následují rady a pokyny jiných lidí v domnění, že tím získají krásnou postavu, štíhlý pas nebo pořádnou výdrž. Estetická stránka pohybu mě nesmírně rozčiluje. V prvé řadě se člověk musí cítit dobře. A ať se vám to zdá sebevíc absurdní, nezávisí to na vzhledu. Proto tady najdete články, které se týkají pohybu z trošku jiného pohledu. Všechny ty chyby, které jsem udělala. Krásy sportů jinýma očima. S oblibou tvrdím, že pohyb už je pro mě především terapií a stejný pocit chci předat i tady vám. Abyste po přečtení odcházeli s pocitem uvolnění a příjemné motivace. Najdete tady prostě něco jiného. Stejně tak i v mé knize, která se pohybu věnuje taktéž z jiného pohledu. Na papír jsem položila všechny své zkušenosti, přešlapy, krásy a zkoušky všech sportů, kterými jsem si prošla a mnoho užitečných pomocníků, kteří člověku pomůžou ve světě pohybu. Tak vydržte, na podzim bude na webu! Pokud byste přeci jen rádi měli nějaký užitečný nástroj k pohybu už u sebe, mrkněte se na stránku Třífázovky. Pomůže vám, pokud bojujete se zraněním a toužíte po návratu ke svému sportu. Jako většinu času já. Začtěte se do článků tady na webu. Poznejte zákeřnou stránku ega na boxu. Jaké to je se skutečně soustředit na cvičení. Jak bezpečně sportovat. Nebo se mrkněte, jak se cítím jako máma a jako sportovec. A pokud byste mi rádi napsali svůj pohybový příběh, co rádi děláte, jaký sport milujete a proč, napište mi. Moc ráda si to přečtu. Chci, aby byl pohyb tím nejpřirozenějším, co známe. Ne rutina, kterou děláme pro povrchní cíle. Život je pohyb. Nepromarněme jej.