info@e-pohyb.cz

Autorka e-pohybu

autorka

Andy je milovnicí pohybu a hudby.

Nikdy mě nenajdeš bez jednoho nebo druhého.

Pohyb (rozuměj po sportovní stránce) mě provází životem více jak 15 let. Prošla jsem si zkušenostmi mnoha různých sportů, od pilates přes pole dance, jógu a klasické fitness, HIIT, crossfit, běh a tanec se švihadlem, až po box. Stejně tak jsem si prošla různými zraněními, která mi sport přinesl.

Jistou dobu jsem považovala sport za jakousi vnější záležitost, která mi přinese především estetické výsledky. Krásnou postavu a obdiv. Bohužel právě mé přebujelé ego mi ukázalo, že tohle není všechno. A skrze tělo mi to dalo jasně a tvrdě najevo. Neustálá honba za uznáním a krásou zevnějšku mi stavěla do cesty překážky v podobě zranění. Až po dlouhých pěti letech, kdy jsem začala trénovat box, jsem si uvědomila, že ego musí navždy stranou a já se musím soustředit na sebe. Na své zdraví.

Neustálé nedobrovolné vracení se na začátek a kolotoč zotavování mě donutilo se zamyslet nad tím, co dělám špatně.

Poté jsem otěhotněla a má pozornost se upřela k jedinému cíli: se silným a zdravým tělem přivést na svět zdravé dítě. V tom mi na druhou stranu mé ego, které mě neustále hnalo za těmi nejlepšími výsledky, nezklamalo. Díky té dřině jsem celé těhotenství snášela dobře, miminko se vyvíjelo v silné „základně“ a já jsem věděla, že porod bude brnkačka. Což se také stalo.

Těhotenství, následná rekonvalescence a nová mateřská role mi poskytly potřebný odstup a přehodnocení priorit. S čistou hlavou jsem opět vstoupila do tréninku boxu a nyní už nejsem hnána egem, ale touhou zklidnit ustaranou mateřskou mysl a opět zjistit, jaké to je ovládat vlastní tělo. Protože jak se můžete dočíst v tomto článku, v dnešní době většinou náš pohyb řídí někdo jiný. Navíc, když přijde do života dítě, nutně odejde dostatek volného času. Naučila jsem se proto využívat každou minutu, kterou den nabídne, k pohybu. Dost inspirace najdete i tady na webovém magazínu.

S výše uvedeným souvisí i vznik tohoto webu. Není to jen web o boxerně. Všechny ty zkušenosti chci předat dál. Protože vím, že všude kolem mně jsou lidé, kteří jsou zmítání emocemi, které neumí zpracovávat. Jsou zavalení povinnostmi a pocitem, že na ně samé a na pohyb nezbývá čas. Slepě následují rady a pokyny jiných lidí v domnění, že tím získají krásnou postavu, štíhlý pas nebo pořádnou výdrž. Estetická stránka pohybu mě nesmírně rozčiluje. V prvé řadě se člověk musí cítit dobře. A ať se vám to zdá sebevíc absurdní, nezávisí to na vzhledu.

Proto tady najdeš články, které se týkají pohybu z trošku jiného pohledu. Všechny ty chyby, které jsem udělala. Krásy sportů jinýma očima. Ukážu ti, že zdravý životní styl není nic složitého. Že na něj nepotřebuješ vyhrazený čas, ale že je už jeho součástí. Nežiješ program, žiješ život.

A jsem tady pro tebe nejen já, ale i hlavní trenér boxerny Martin. Disciplinovanějšího člověka nenajdeš. Přísného jak na sebe, tak na ostatní. Není to jen obyčejný trenér. Je to učitel. Všechno, co se od něj naučíš na boxu, využiješ i v běžném životě.

Pokud mi chceš napsat, vzkaz, svůj příběh, co rád/a děláš, jaký sport miluješ a proč, napiš mi. Moc ráda si to přečtu. Pokud máš zájem o box, vítej u nás. Prolez si web skrz na skrz a ozvi se nám. Nejsme tady jen kvůli trendu boxu. Ale kvůli životnímu stylu a filozofii, která se v něm schovává.

Chci, aby byl pohyb tím nejpřirozenějším, co známe. Ne rutina, kterou děláme pro povrchní cíle.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *