info@e-pohyb.cz

Ani zranění cvičení nevzdávejte. Improvizujte! Ukážu vám důvod, proč.

Pokud jste se ocitli ve stavu, kdy nemůžete plnohodnotně sportovat, špatně se cokoliv plánuje. Jediné, co vidíte, je ta nekonečná doba čekání, než se ze zranění či chronické bolesti vymotáte. A právě tady přichází vaše iniciativa. Buď budete jen sedět a čekat, nebo pro sebe a své tělo něco uděláte. Vše si shrnete, promítnete, zdůvodníte, vytvoříte plán a podle něj jdete vpřed.

Zotavujte se ze zranění bezpečně

A abyste nemuseli přemýšlet nad tím, jaké kroky udělat na své cestě ze zranění zpátky ke sportu, máte tady manuál zvaný Třífázovka. Metodu návratu ke sportu za pomoci tří fází, které když všechny projdete a dodržíte v nich stanovené kroky, vrátíte se ke sportu bezbolestně, plynule a paradoxně i rychle. Protože nebudete dělat chyby. Pokud chcete mít manuál u sebe, najdete jej na této stránce. Vše, co potřebujete, je jen Váš e-mail, odhodlání a vědomí toho, že někdo jiný pro vás udělal plán, nad jehož kroky byste strávili spoustu času, nadělali spoustu chyb a ve finále se ve zranění trápili mnohem déle.

Trifazovka ke zranění

Cvičte, ale jinak.

V Třífázovce najdete ve druhém týdnu druhé fáze pokyn, abyste začali cvičit. Ale jinak. Tak, abyste nezapojovali zraněnou část těla. Samozřejmě doba, kdy od samotného zranění začnete lehce cvičit, závisí na závažnosti vašeho zranění. V Třífázovce jsem zařadila 1 týden odpočinku na první nabrání síly a druhý týden již zařazovat cvičení, které bude věnováno primárně jiným částem těla, než je vaše zraněná. Za prvé s ní cvičit nemůžete, za druhé to bolí. Pro zranění tady máme rehabilitace, což je v e-booku také rozvedeno.

Sportovat zranění? Posunete se!

A já vám říkám, začněte cvičit. Já jsem po zranění ramene cvičila nohy. Při zranění kotníku jsem si vypilovala ten nejlepší levý direkt v boxu. Při zranění kolene jsem tak posílila svaly břicha a rukou, že by mi kdokoliv mohl závidět. Nikdy to nesmíte vzdát. Lidské tělo je silný mechanismus, když mu dáte pro začátek trošku času a pak mu dáte sílu v podobě cvičení, uděláte pro sebe strašně moc. Že nevíte, jak cvičit? Proč nenavštívíte internet? Nebo vy sami máte zajetou nějakou rutinu, naplánujte si trénink na nohy, když máte zraněnou ruku.

Můj muž měl utrženou šlachu v bicepsu, no vykašlal se na pohyb? Ne. Jakmile byl pohyb trochu možný, začal chodit na procházky. Pak přidal postupně lehký běh. Cvičení na nohy. Já osobně bych i přidala trénink v boxu jen na pohyb na nohách. Ani netušíte, jak moc se dokážete vypracovat v jedné dovednosti a jedné části těla, když ta druhá je zraněná!

Jen musíte improvizovat, být kreativní, přemýšlet. Existuje tolik způsobů, jak a co cvičit i se zraněním. Podotýkám, že jakmile přejde první slabost a bolest. Proto je na to v Třífázovce týden. A jelikož je manuál udělán tak, aby byl flexibilní pro potřeby každého člověka, vždy se dá časový rámec upravit. Jen nezaměňte skutečnou nemožnost pohybu za lenost či pohodlí. Do toho se dá lehce sklouznout. A pak slyšíte větu: „Já byl/a zraněný/a, nemohl/a jsem cvičit, takže jsem přibral/a.“

Oni mohli. Ale nechtěli. Nebo nevěděli jak.

Nestagnujte!

Tak se do toho pusťte. Nezakrňte. Zlepšete se v jiných oblastech. Posilte jiné části těla. Vybudujte si sílu jinde. Že se bojíte o svou zraněnou končetinu? Vždyť máte plán vymyšlený tak, abyste danou končetinu vůbec nezatěžovali. Že se bojíte o ztrátu síly po zranění? Nemáte proč, ke znovuzískání síly máte rehabilitace. Nic nezanedbáte, o nic nepřijdete. Když to nevzdáte.

Pokud byste rádi viděli konkrétní tréninky s různými zraněními, napište do komentářů a já vám jich spoustu ukážu!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *